Skip to content

Ubezpieczyciele zdrowotni i dyrektywy medyczne

2 lata ago

273 words

Niedawno ogłoszone orzeczenia sądowe i działania legislacyjne podkreśliły znaczenie dyrektyw medycznych i trwałych pełnomocnictw. Dotyczy to nie tylko osób starszych, przewlekle chorych, które chcą uniknąć pogrzebu w wysokości 100 000 USD, ale także młodych ludzi, którzy mogą nie wybrać (lub być może wybrać) zinstytucjonalizowanych w trwałym stanie wegetatywnym. W trudnych przypadkach dokumenty te mogą pomóc rodzinom, lekarzom, szpitalom, a nawet sędziom podejmować bardziej racjonalne decyzje. Niestety, obecnie mało jest zachęt dla osób, szczególnie tych zdrowych, do podpisywania tych dokumentów.
Prywatni ubezpieczyciele medyczni są w wyjątkowej sytuacji, aby zapoznać swoich subskrybentów z zaletami dyrektyw medycznych i trwałych pełnomocnictw oraz korzystać z przewidywanej redukcji kosztów leczenia. Ubezpieczyciele mogliby zapewnić łatwy dostęp do próbek tych dokumentów i być może zachęcać do czytania i podpisywania tych dokumentów, oferując niewielkie obniżki składek lub rabatów subskrybentom, którzy to robią. Można to zrobić tak, jak w przypadku niektórych ubezpieczeń na życie oferowanych obecnie osobom niepalącym. Oczywiście nie powinno być nacisku na osobiste wybory dokonane w dyrektywach. Subskrybenci mogą być zachęcani do dostarczania kopii podpisanych dokumentów swoim rodzinom lub lekarzom. Może to być jednak prostsze i prawie tak samo skuteczne, jeśli nie wymaga się żadnego dowodu, że dokument został rzeczywiście podpisany.
Wierzę, że wiele osób przeczytałoby i podpisało uproszczoną dyrektywę medyczną przedstawioną powyżej. Co ważniejsze, ci ludzie byliby zachęcani do omawiania problemów ze swoimi rodzinami, przyjaciółmi, lekarzami i świadkami.
Ferris M. Hall, MD
Beth Israel Hospital, Boston, MA 02215
[patrz też: młody jęczmień zastosowanie, poznasz przystojnego bruneta cda, msw szpital ]

0 thoughts on “Ubezpieczyciele zdrowotni i dyrektywy medyczne”

  1. [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: psycholog katowice[…]