Skip to content

Przeszczepianie narządów u pacjentów zakażonych HIV

2 lata ago

619 words

W nieoczekiwanym wydaniu magazynu stwierdziłem, że transplantacja narządów jest rzeczywiście przeprowadzana u nosicieli wirusa HIV. * Zachęcające było czytanie, że pacjenci z hemofilią mieli przejściowy wzrost jakości swoich pacjentów. żyje po transplantacji. Jednak trzej z czterech pacjentów otrzymujących przeszczepy mieli AIDS średnio tylko 1,6 roku po operacji i zmarli na tę chorobę 2,08 lat po otrzymaniu ich wątroby.
W czasach, gdy nauka medyczna znajduje się pod ciągłym finansowym ogniem ze wszystkich stron, wydaje mi się, że medycznie nieuzasadnione jest zainwestowanie środków pieniężnych potrzebnych do przeszczepienia narządu pacjentowi zarażonemu śmiertelnym wirusem. Frakcje, które potępiają marnotrawstwo w naszym obecnym systemie opieki zdrowotnej, mogą słusznie wskazywać na taką działalność jako publiczną krzywdę. Ile szczepień przeciwko odrze, śwince lub różyczce można by podawać dzieciom lub imigrantom w śródmieściu za koszt jednego przeszczepu wątroby, nie mówiąc już o kosztach wynikających z tego prób przedłużenia życia odbiorcy, kiedy już nastąpi spustoszenie AIDS. W aktualnej literaturze medycznej poświęcono wiele uwagi retoryce na temat roli lekarza jako odpowiedzialnego finansowo sługi naszego społeczeństwa. Choć wydaje się, że są one niesmaczne, jak ograniczenia finansowe w walce z chorobą, to jednak istnieją, a jeśli my, jako członkowie zawodu, nie będziemy skłonni odpowiednio ulokować tych środków, wkrótce znajdziemy niekończący się strumień biurokratów robiących to za nas.
Alan S. Boyd, MD
Texas Tech University Health Sciences Center, Lubbock, TX 79430
Odnośnik * Ragni MV, Bontempo FA, Lewis JH. . Przeszczepianie narządów u pacjentów zakażonych HIV z hemofilią. N Engl J Med 1990; 322: 1886-7.
Web of Science MedlineGoogle Scholar
Powyższe pismo zostało skierowane do autorów przedmiotowego listu, którzy oferują następującą odpowiedź:
Do redakcji: Zgadzamy się z dr Boydem, że kwestia równoważenia alokacji ograniczonych zasobów opieki zdrowotnej z zapewnieniem optymalnej opieki medycznej jest trudna i złożona, szczególnie w dziedzinie transplantacji. W rzeczywistości nasze obawy dotyczące słabej przeżywalności u nosicielek wirusa HIV zakażonych wirusem HIV o długim czasie trwania – np. Osób z hemofilią – skłoniły nas do zakwestionowania mądrości przeszczepiania u takich pacjentów, w porównaniu z rokiem lub dwoma pacjentami po ich początkowym zakażeniu wirusem HIV. Uważamy jednak, że na ogół nie jest nierealistyczne oczekiwanie ciągłej poprawy przeżywalności wśród nosicieli wirusa HIV.
Po pierwsze, zydowudyna, która zmniejszyła częstość występowania AIDS i częstsze przeżycie bez AIDS, jest zalecana od połowy 1989 r. W leczeniu bezobjawowych osób zakażonych wirusem HIV. Trudno jest przewidzieć, w jaki sposób zydowudyna mogła wpłynąć na wynik opisywanych przez nas pacjentów, z których wszyscy byli bezobjawowi i nosili HIV, a przed 1989 r. Otrzymali przeszczepy (od 1982 r. Do 1987 r.), A zatem nie byli leczeni zydowudyną. Jednak ostatni z tych pacjentów, którzy przeszli transplantację w 1987 r., Był następnie leczony zydowudyną, cyklosporyną i aerozolizowaną pentamidyną, i pozostaje bezobjawowy, a obecnie HIV-pozytywny, 44 miesiące po transplantacji.
Po drugie, chociaż potencjalne działanie toksyczne na szpik kostny może ograniczać stosowanie leków przeciwretrowirusowych z immunosupresyjnymi środkami antyreceptorowymi, niedawne opracowanie leków przeciwretrowirusowych bez toksyczności szpiku kostnego – np. Dideoksyinozyny i dideoksycytydyny – może znacznie zmniejszyć ciężkość tego problemu.
Wraz z trwającymi postępami w technologii transplantacji i terapii antyreceptorowej, oczekuje się, że oczekiwane postępy w terapii przeciwretrowirusowej spowodują dłuższe przeżycie wolne od AIDS po transplantacji, realnie oczekując raczej od nosicieli wirusa HIV, niż marnotrawstwo cenne zasoby opieki zdrowotnej.
Margaret V Ragni, MD
Franklin A. Bontempo, MD
Jessica H. Lewis, MD
Hemofilia Center of Western Pennsylvania, Pittsburgh, PA 15219
(5)
[patrz też: gumtree nowy sącz, endometrium 8mm, olx czerwionka ]

0 thoughts on “Przeszczepianie narządów u pacjentów zakażonych HIV”

  1. [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: masaż leczniczy kręgosłupa warszawa[…]