Skip to content

Ojciec głód: Poszukiwania z dorosłymi i dziećmi ad

2 lata ago

450 words

Nawet wtedy, tak jak w omawianiu linii rozwoju opieki dla chłopców i mężczyzn , rozszerza kliniczne zastosowanie koncepcji teoretycznej, aby można ją było łatwo zrozumieć i włączyć do następnego poziomu dyskusji. Wydaje się, że jego poglądy wymagają więcej niż jednego języka, aby można go było zrozumieć, a on używa pojęć romańskich i poetyckich odniesień w całej książce, aby odświeżyć oko, umysł i podniebienie. Ten dotyk jest estetyczny, nie zmniejszając ciepła, humoru i dostępności narracji Dr. Herzoga. Jest równie ostrożny w posługiwaniu się pojęciami klinicznymi i nowym językiem. Wiele pism analitycznych można słusznie skrytykować za poleganie na specyficznym używaniu języka, ale Herzog mądrze oszczędza w swojej zależności od ezoteryki. Potwierdzenie tez Herzoga przeplata się z innymi współczesnymi badaniami nad ojcostwem i rozwojem dziecka. W rozdziale 15 ( Przyszłe ojcostwo ) organizuje swoje obserwacje zachowań ojcowskich na różnych etapach, od przygotowania się poprzez poczęcie, zwrot ku ojcu i ojcostwo oraz poród. Mozaika zmian nastroju i zachowań, w której unika się fantazji i agresji, została niedawno zatwierdzona w dwóch kanadyjskich śledztwach śledzących zmiany hormonalne u mężczyzn w okresie, w którym przewidują ojcostwo. Wzrost poziomu estrogenów i prolaktyny oraz obniżenie poziomu testosteronu w krążeniu mogą być biologicznymi mediatorami psychologicznego doświadczenia opisywanego przez Herzoga.
Dalsze potwierdzenie jego obserwacji klinicznych dotyczących głodu ojców u chłopców, których rodzice się rozwiedli, gromadzi się również w przyszłym projekcie rozwodowej współpracy w Connecticut, badającym następstwa rozwojowe w 160 rodzinach z rozwodowymi rodzicami i dziećmi poniżej szóstego roku życia. Metodologia projektu wymaga wielokrotnych badań empirycznych nad dziećmi i ich rodzinami, w tym przeprowadzania wywiadów z doświadczonymi klinicystami w celu zbadania doświadczeń i wyobrażeń dziecka na temat rozwodu. Trudności ze snem i kłopotliwe sny są często zgłaszane dzieciom w wieku przedszkolnym, ponieważ ich czas z ojcem maleje.
Jeden z nich niechętnie zamyka tę książkę, czując się zainspirowany, zakwestionowany i wzbogacony niezachwianą eksploracją domeny relacji ojca z dzieckiem w obecności matki. Jesteśmy zainspirowani do tego, aby uważniej słuchać naszych pacjentów, z wyzwaniem, aby zaryzykować dla siebie więcej w ich imieniu, aby zrozumieć ten wyjątkowy apetyt i wzbogacić się o czas spędzony z tym kreatywnym klinicystą, który rozumie wewnętrzne doświadczenia dzieci i relacje, które humanizują. tak niesamowicie dobrze.
Kyle D. Pruett, MD
Yale Child Study Center, New Haven, CT 06437
kyle. [email protected] edu
[przypisy: polmed ginekolog, usg barku cena, korona tymczasowa cena ]
[patrz też: poznasz przystojnego bruneta cda, młody jęczmień zastosowanie, gumtree tarnów ]

0 thoughts on “Ojciec głód: Poszukiwania z dorosłymi i dziećmi ad”